Schneider Electric LC1D12G7 CONTACTOR 3PST-NO, 120VAC, 12A, DIN Rail
Refurbished
LC1D12G7
Limit 10 per customer
Start the discussion
0
Features
  • This item is used and in working condition.
  • Power Contactor Coil Voltage AC Max:120V Mounting Type:DIN Rail Contacts:3PST Relay Mounting:DIN Rail Contact Rating:12A Leaded Process Compatible:No Peak Reflow Compatible (260 C):No Relay Terminals:Screw RoHS Compliant: No
Warranty: 90 Day Woot Limited Warranty
Specs
In the Box:
  • (1) Schneider Electric LC1D12G7 CONTACTOR 3PST-NO, 120VAC, 12A, DIN Rail
Specs
In the Box:
Best sellers
Deals our customers love best.
    (48 Batteries) Energizer MAX AA Alkaline Batteries
    (24 PACK) Energizer MAX AAA Alkaline Batteries
    (NEW) 2-PACK Motorola T110 Talkabout Radios, 16 Mile Range
    (4 PACK) Energizer 2032 Batteries - 3V Lithium Coin Batteries